środa, 14 października 2015

Błysk w oku

Mówią, że oczy są zwierciadłem duszy.Można w nich dojrzeć wszystko to czego nie można wypowiedzieć. Pokazują nasze nastroje, emocje i odróżniają nas od siebie. Oczy odzwierciedlają też nasze zdrowie, gdy gorączkujemy błyszczą, gdy chorujemy matowieją a gdy umieramy zamierają w bezruchu. Patrząc na swoje odbicie w lustrze mimowolnie zwracamy na nie uwagę, patrząc w oczy drugiego człowieka podświadomie próbujemy odczytać jego intencje. Wczoraj po raz pierwszy od dłuższego czasu zobaczyłam w moich oczach błysk, na który tak czekałam. Tak się z tego ucieszyłam,że pomyślałam sobie może jednak będzie dobrze? Muszę wierzyć, że tak będzie, należy mi się przecież coś od życia, bo byłam dzielna,  wytrzymałam bez słowa skargi. Nie krzyczałam ...
Niestety życie bywa okrutne, przewrotne i nieczułe na nasze żądania. Nie można mieć wszystkiego czego się chce, trzeba być cierpliwym, czekać na lepsze dni i nigdy nie tracić nadziei bo gdy jej zabraknie to co nam zostanie? Jestem teraz szczęśliwa bo widzę w swoich oczach tą nadzieję, i oby już nigdy nie zniknęła.

2 komentarze:

  1. Nadziejo trwaj , usta śmiejcie się, oczęta oświetlajcie blaskiem świat! Radości i dobrych wiadomości ! Nie przestawaj tracić wiary , myśl pozytywnie a dobra energia nie zniknie ! :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mówią, że nasze życie toczy się tak jak sami nim kierujemy. Pamiętaj, że pozytywne myślenie działa cuda!!! P.S :)

    OdpowiedzUsuń

Komentarze pomagają, piszcie tak jak czujecie